Móricka
Mórickát az iskolában felszólítja a tanárnő:
- Móricka, ha a nagymamád félbe vág egy szelet hús, mennyi lesz belőle?
- 2 - feleli Móricka.
- Remek! És ha azt is félbe vágja?
- 4.
- Kitűnő. És ha azt is?
- 8.
- Nagyon jó. Ha azt is?
- 16.
- Igen. És ha még azt is félbe vágja?
- Fasírt! - vágja rá Móricka.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,91
Móricka
Mórickáéknál rímfaragás van az osztályban.
Mindenki mond egy rímet.
Móricka is jelentkezik:
- "A tengerben van egy kő, rajta pedig áll egy nő.
Miközben halkan mormolja imáját, a tenger lágyan nyaldossa a ...térdét".
A tanárnő mondja: - De Móricka ez nem rímel.
Móricka: - "Nem baj tanárnő nincsen semmi aggály, versem rímelni fog, majd, ha jő a dagály"!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,0
Móricka
Az öt éves Mórickát tanítják a köszöntőre nagypapa születésnapjára, amely így szól:
- Rövid a versem, mint a nyuszi farka, éljen soká a nagypapa!
A nagy napon Móricka egy kicsit összekeverte a szavakat:
- Rövid a versem, mint a nagypapa farka, éljen soká a nyúl!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,94
Móricka
Pistike szülei, hogy zavartalanul szeretkezhessenek, kitalálják, hogy kiküldik az erkélyre Pistikét, és kérik, hogy folyamatosan mondja, mit lát.
Pistike ki is megy és sorolja:
- A szomszéd kiáll a garázsból.
- Egy mentő elhúz.
- A másik szomszéd kutyát sétáltat.
- A Kovácsék szexelni fognak.
Erre felkapják a fejüket odabent a szülők:
- Hát ezt meg honnan veszed?
- Csak onnan, hogy ők is kiküldték a gyereküket az erkélyre.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,30
Móricka
Pistike sétálgat az utcán, és meglát egy öreg nyanyát a fán.

-Mi van mama? Redbull?
-Nem fiam, Pitbull!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,98
Móricka
Móricka új órát kap, de az pár nap után megáll. Erre fogja és szétszedi az órát.
Egy döglött hangya esik ki belőle. Móricka felsóhajt:
- Már értem, meghalt a gépész!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,12
Móricka
- Ugyebár a képen is láthatjátok, a New York-i Szabadságszobor egyik kezében könyvet tart, a másikban fáklyát.
Ki tudja nekem megmondani, mit jelképez a fáklya? Tessék, Móricka!
- Azt, hogy sötétben nem lehet olvasni!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,29
Móricka
Pistike faggatja a nagymamáját:
- Nagyi, mi a különbség anyu és apu közt?
A nagymama elkezd vörösödni, aztán elkezdi magyarázni:
- Hát tudod kis unokám az, hogy anyának 37-es, apának pedig 43-as a lába.
- Szóval akkor a lábuk között van a különbség!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,77
Móricka
A kis iskolás Móricka nagy boldogan hazajön az suliból, anyukája látja az arcán a boldogságot és így szólt...
- Mi az, kisfiam, csak nem 5-öst hoztál haza megint?
- Nem, hanem megismerkedtem egy lánnyal, aki egy évfolyamtársam.
- Na! És adtál neki puszit?
- Persze, hogy adtam?
-És mit szólt hozzá?
- Hát, nem hallottam, mert nagyon a lábai közzé szorította a fejemet!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,1
Móricka
- Móricka, miről lehet megismerni a mérges gombát?
- A hasfájásról.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,0