Móricka
- Apu, adj légyszi egy százast! - kéri Pistike édesapját.
- Minek fiam?
- A sarkon áll egy bácsi, neki kellene.
- Látod, Pistike, ez szép tőled. Biztos koldulásból él a szegény öreg.
- Hát nem éppen. Fagylaltot árul.:P
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,16
Móricka
Tanár: - Gyerekek írjatok egy 200 szavas fogalmazást címe:
- Mi történt velem a nyári szünetben.
Másnap a tanár ellenőrzi a munkákat. Móricka füzetébe ez van írva: - Befestettem a kerti padot pirosra ez 5 szó, a többi 195-öt a papám mondta miután ráült, de azt nem merem leírni.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,28
Móricka
Nyolcadikos fiúknak osztályfőnöki óra előtt:
- Gyerekek ma egy híres szexológus lesz a vendégünk, aki nemi felvilágosítást tart nektek. Tessék felkészülni kérdésekkel! Pistike feltartja a kezét:
- Tanárnő kérem, aki volt már nővel, az mehet focizni?
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,29
Móricka
Az iskolában a gyerekek az igeidőket tanulják. A tanítónéni magyaráz:
- Én ajándékozok, te ajándékozol, ő ajándékoz. Milyen időben van ez, Móricka?
- Úgy Karácsony táján, tanító néni.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,20
Móricka
Pistike és Móricka este bulizni akarnak menni, Pistike megkérdezi Mórickától hogy mennyi pénzt szedett össze.
- Móricka mondja hogy semennyit. Mondja Pistike:
- Mond azt apukádnak és anyukádnak hogy: Tudom ám az igazságot! - és akkor adni fognak egy kis pénzt.
Móricka ezt is tette, és be is vált.

Mórickáékhoz bekopog a postás :

- Jó napot kívánok, a postás vagyok.
Móricka úgy gondolja hogy kipróbálhatja a postáson is:
- Jó napot kívánok, tudom ám az igazságot - mondja Móricka.
- Gyere keblemre fiam! - válaszol a postás.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,67
Móricka
Az iskolában Pistikének óriási piros folt van az arcán. Megkérdezi a tanárnő:
- Pistike, mitől olyan piros az arcod?
- Megcsípett egy szúnyog.
- Ne hazudj, egy szúnyogcsípéstől nem lehet olyan piros!
- Igen, de a bátyám az ásóval akarta lecsapni.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,4
Móricka
Móricka hazafelé tart mamájával az iskolából. A mama megkérdezi:
- Mi volt ma az iskolában, kisfiam?
- Képzeld mama, ma én voltam az egyetlen, aki jelentkezett!
- Nagyon ügyes vagy Móricka! Mi volt a kérdés?
- Ki törte be az ablakot?
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,23
Móricka
- Tanárnő! Bevallom én szerelmes vagyok magába – mondja Móricka.
- De Móricka, nekem nem kellenek gyerekek!
- Nem gond, majd vigyázunk!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,17
Móricka
A tíz éves Pistike fürdés közben vizsgálgatja a fütyijét:
- Anyu, ez az agyam?
- Még nem kisfiam, még nem...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,1
Móricka
Pistike az erdésznél tölti a vakációját. Egyik délután játék közben egy hatalmas medvét lát az erdészház tetején.
Szalad az erdészhez a hírrel. Az arra kéri Pistikét, hogy azonnal hívja a vadászt, majd ő megoldja a problémát.
Jön is a vadász, hozza a puskáját a kutyáját és egy hosszú botot. Mondja az erdésznek:
- Adj egy létrát, én felmászok a tetőre, lepiszkálom a bottal a medvét, a kutyám be van tanítva, amikor leesett azonnal elkapja a tökeit.
- Na jó-jó, de akkor minek a puska? - kérdi az erdész.
- Az nálad lesz, ha véletlenül mégis én esnék le, akkor azonnal lődd agyon a kutyát!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,11