Móricka
Pistike elkezdi írni karácsonyi kívánságlevelét a Jézuskához.
-Kedves Jézuska, én egész évben jó voltam és mindig megcsináltam a leckéimet, küldj nekem……
Felnéz a falon levő Mária képre és elszégyelli magát.
Újabb levelet ír:
-Kedves Jézuska, én egész évben jó voltam, de sokszor nem csináltam meg a leckéimet….
Újból felnéz, majd új levél:
-Kedves Jézuska, én nem voltam nagyon jó, és a leckéimet sem készítettem el……
Felnéz, leveszi a Mária képet, bezárja a szekrénybe, és írja az új levelet.
Jézus!!!
Anyád túsz!
Követelésem a következő…
-Kedves Jézuska, én egész évben jó voltam és mindig megcsináltam a leckéimet, küldj nekem……
Felnéz a falon levő Mária képre és elszégyelli magát.
Újabb levelet ír:
-Kedves Jézuska, én egész évben jó voltam, de sokszor nem csináltam meg a leckéimet….
Újból felnéz, majd új levél:
-Kedves Jézuska, én nem voltam nagyon jó, és a leckéimet sem készítettem el……
Felnéz, leveszi a Mária képet, bezárja a szekrénybe, és írja az új levelet.
Jézus!!!
Anyád túsz!
Követelésem a következő…
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,2
Móricka
Tanár: - Gyerekek írjatok egy 200 szavas fogalmazást címe:
- Mi történt velem a nyári szünetben.
Másnap a tanár ellenőrzi a munkákat. Móricka füzetébe ez van írva: - Befestettem a kerti padot pirosra ez 5 szó, a többi 195-öt a papám mondta miután ráült, de azt nem merem leírni.
- Mi történt velem a nyári szünetben.
Másnap a tanár ellenőrzi a munkákat. Móricka füzetébe ez van írva: - Befestettem a kerti padot pirosra ez 5 szó, a többi 195-öt a papám mondta miután ráült, de azt nem merem leírni.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,28
Móricka
A tanár magyaráz az iskolában:
- A számjegyeink az araboktól származnak, a naptárunk Gergely pápától, a porcelán a kínaiaktól... Ki tud még hasonló példákat mondani?
Móricka jelentkezik:
- A porszívónk a szomszédtól van, a lakásunk az OTP-től, a kis tesóm meg a postástól!
- A számjegyeink az araboktól származnak, a naptárunk Gergely pápától, a porcelán a kínaiaktól... Ki tud még hasonló példákat mondani?
Móricka jelentkezik:
- A porszívónk a szomszédtól van, a lakásunk az OTP-től, a kis tesóm meg a postástól!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,45
Móricka
Tesiórán a gyerekek hanyatt fekve bicikliznek...
Mindenki teker, csak Móricka tartja az égnek a lábát.
- Móricka, te miért nem tekersz?! - kérdezi tőle a tanár úr.
- Épp lejtőn gurulok...
Mindenki teker, csak Móricka tartja az égnek a lábát.
- Móricka, te miért nem tekersz?! - kérdezi tőle a tanár úr.
- Épp lejtőn gurulok...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,28
Móricka
Mórickát az iskolában felszólítja a tanárnő:
- Móricka, ha a nagymamád félbe vág egy szelet hús, mennyi lesz belőle?
- 2 - feleli Móricka.
- Remek! És ha azt is félbe vágja?
- 4.
- Kitűnő. És ha azt is?
- 8.
- Nagyon jó. Ha azt is?
- 16.
- Igen. És ha még azt is félbe vágja?
- Fasírt! - vágja rá Móricka.
- Móricka, ha a nagymamád félbe vág egy szelet hús, mennyi lesz belőle?
- 2 - feleli Móricka.
- Remek! És ha azt is félbe vágja?
- 4.
- Kitűnő. És ha azt is?
- 8.
- Nagyon jó. Ha azt is?
- 16.
- Igen. És ha még azt is félbe vágja?
- Fasírt! - vágja rá Móricka.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,91
Móricka
- Ugyebár ezen a képen is láthatjátok, a New York-i Szabadságszobor egyik kezében könyvet tart, a másikban egy fáklyát.
Ki tudja megmondani nekem, mit jelképez a fáklya? Igen, tessék Móricka!
- Azt, hogy sötétben nem lehet olvasni...
Ki tudja megmondani nekem, mit jelképez a fáklya? Igen, tessék Móricka!
- Azt, hogy sötétben nem lehet olvasni...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,0
Móricka
Kisgyerekek az iskolában azt a feladatot kapják, hogy hozzanak be az isibe valamilyen eszközt ami az apukájuké:
- Lacika te mit hoztál?
- Én egy kalapácsot
- És mit mondott apukád?
- Hogy vigyázzak, nehogy ráüssek az ujjamra
- Petike te mit hoztál?
- Én egy ollót
- És mit mondott apukád?
- Hogy vigyázzak, nehogy elvágjam a kezem
- És móricka te mit hoztál?
- Én egy lélegeztetőgépet
- És mit mondott apukád?
- HHHHHÖÖÖ!!, HHHHHÖÖÖ!!
- Lacika te mit hoztál?
- Én egy kalapácsot
- És mit mondott apukád?
- Hogy vigyázzak, nehogy ráüssek az ujjamra
- Petike te mit hoztál?
- Én egy ollót
- És mit mondott apukád?
- Hogy vigyázzak, nehogy elvágjam a kezem
- És móricka te mit hoztál?
- Én egy lélegeztetőgépet
- És mit mondott apukád?
- HHHHHÖÖÖ!!, HHHHHÖÖÖ!!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,1
Móricka
Pistike osztályfőnöke beírja az ellenőrzőjébe:
"A gyerek büdös! Fürdetni kellene!"
Pistike apukája visszaírja:
"Ne szagolgassa! Tanítsa!"
"A gyerek büdös! Fürdetni kellene!"
Pistike apukája visszaírja:
"Ne szagolgassa! Tanítsa!"
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,27
Móricka
A tanár a föld gömb alakját akarja érzékeltetni a diákokkal...
- Móricka! Ha én itt a tanterem közepén elkezdek ásni, és ások, ások, hova jutok?
- A diliházba.
- Móricka! Ha én itt a tanterem közepén elkezdek ásni, és ások, ások, hova jutok?
- A diliházba.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,48
Móricka
- Móricka! Tegnap miért hiányoztál az iskolából? - kérdezi a tanító néni.
- Mert a nagypapát temették.
- Rendben van, de ez többet ne forduljon elő!
- Mert a nagypapát temették.
- Rendben van, de ez többet ne forduljon elő!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,70
top10 vicc a kategóriában