Móricka
Pistike elkezdi írni karácsonyi kívánságlevelét a Jézuskához.
-Kedves Jézuska, én egész évben jó voltam és mindig megcsináltam a leckéimet, küldj nekem……
Felnéz a falon levő Mária képre és elszégyelli magát.

Újabb levelet ír:
-Kedves Jézuska, én egész évben jó voltam, de sokszor nem csináltam meg a leckéimet….

Újból felnéz, majd új levél:
-Kedves Jézuska, én nem voltam nagyon jó, és a leckéimet sem készítettem el……
Felnéz, leveszi a Mária képet, bezárja a szekrénybe, és írja az új levelet.

Jézus!!!
Anyád túsz!
Követelésem a következő…
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,2
Móricka
Az iskolában a tanárnő a következő kérdést teszi fel:
- Mondjatok gyerekek öt olyan állatot, amelyik az északi sarkon él!
Móricka majdnem kiesik a padból, úgy jelentkezik.
- Na, Móricka?
- Egy fóka és négy jegesmedve.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,13
Móricka
- A vakond naponta annyit eszik, mint amennyi a testsúlya - magyarázza a tanárnéni.
Mire Pistike közbeszól:
- És honnan tudja a vakond, hogy mennyi a súlya?
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,64
Móricka
A tanárnő miniszoknyában megy be dolgozatot íratni.
Egyszer csak az egyik gyerek odasúgja a padtársának:
- Látom a tanárnő combját!
A tanárnő meghallja:
- Szemtelen kölyök! Menj haza, és 3 napig ne lássalak!
Kicsit később egy másik gyerek is odasúgja a padtársának:
- Látom a tanárnő fenekét!
A tanárnő ezt is meghallja.
- Szégyeld magad! Menj haza, és egy hétig ne gyere iskolába!
Erre Móricka feláll, és elindul az ajtó felé.
- Móricka, Te meg hova mész?
- Tanárnő, én olyat láttam, hogy az idén már nem jövök iskolába!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,49
Móricka
Mórickáékhoz tanfelügyelők érkeznek oroszórára, és beülnek a leghátsó padba, Móricka mögé.
Zajlik az óra. A tanárnő felír egy mondatot oroszul a táblára:
- Na, gyerekek, ki tudja lefordítani?
Néma csend, az osztály meg van illetődve, egyedül Móricka jelentkezik. A tanár néni gondolkozik: Móricka világéletében hülye volt az oroszhoz, de talán most, most megmenti az órát! Felszólítja:
- Na, mit jelent a mondat?
- Azt, hogy "Figyeld milyen jó segge van a tanárnőnek!"
A tanárnő elvörösödik, dühösen rákiabál:
- Nem elég, hogy buta vagy, még szemtelen is! Azonnal ülj le!
Móricka leül, de közben hátraszól a tanfelügyelőknek:
- Maguk meg minek súgnak nekem, ha maguk sem tudnak oroszul?
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,51
Móricka
- Milyen időben vannak ezek az igék: én fázom, te fázol, ő fázik.
Móriczka válaszol:
- Hideg időben tanárnő...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,12
Móricka
- Na gyerekek, aki ma helyesen válaszol az első kérdésemre, az egyből haza is mehet!
Móricka mindjárt kap a lehetőségen és gyorsan kivágja a táskáját az ablakon.
- Móricka, mit csináltál?!

- Kidobtam a táskám az ablakon... viszont látásra!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,2
Móricka
Móricka nagyon hülye, ezért az oroszórán a leghátsó padban ül.
Szakfelügyelők érkeznek, a tanító néni pedig orosz mondatokat ír fel a táblára, a gyerekeknek pedig sorban le kell fordítaniuk. Tanító néni tudja, hogy Móricka nem a legjobb képességű, ezért könnyű mondatot ír fel neki.
Móricka feláll, gondolkozik, hosszan töpreng majd kiböki:
- Hű de jó segge van...
- Micsodaaa? Nem takarodsz ki azonnal a teremből?
Móricka hátrafordul a szakfelügyelőkhöz:
- Maguk meg minek súgnak, ha nem tudják?
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,49
Móricka
Molnár tanár úr sétálgat egy áruházban, Bécsben és találkozik régi tanítványával, Mórickával.
- Hát te Móricka, mit csinálsz errefelé?
- Tudja, tanár úr, enyém ez az áruház, meg a szemben lévő is.
- Ne viccelj velem, Móricka! Háromszor buktattalak meg matematikából. Fogalmad sincs a számolásról, hogyan tudnál te egy áruházat üzemeltetni?
- Egyszerű ez, tanár úr - feleli Móricka. - Veszek valamit, mondjuk 50 schillingért és eladom kétszázért. Na, hát ez a 12% az én hasznom.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4
Móricka
- Pistike, ne menj folyton a diszkóba, mert elromlik a hallásod.
- Köszi mama, már ebédeltem.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,0