Móricka
Mórickának ikertestvérei születnek. Az esti fürdetésüket kíváncsian nézi...
Az egyik baba ordít, a másik szép csendben tűri, ahogy mosdatják.
- Mama, ezt a halkabbikat tartsuk meg!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4
Móricka
Móricka későn ér haza az iskolából. Anyukája szigorúan kérdőre vonja, hogy hol csavargott ennyi ideig:
- Egy bácsi elvesztett a körúton egy százast és egészen eddig azt kereste...
- És neked ehhez mi közöd?!
- Rajta álltam...

Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,39
Móricka
Pistike órán:
- Tanító néni, tessék kiengedni egy percre!
- Várjál egy kicsit, Pistike! Türelem rózsát terem...
- Igen, tanító néni, de a bimbója már a nadrágomban van...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,15
Móricka
Móricka hazajön az iskolából. Odamegy a kályhához és leszedi róla a csövet. Elkezdi lóbálni, a falhoz veri, összevissza rohangál vele a lakásban, és már alig lehet látni Mórickát és a házat a koromtól.
Hirtelen megérkezik az anyukája és megkérdezi tőle:
- Móricka, ezt most miért csináltad?!
- Azért, mert a tanító néni ma azt mondta az iskolában, hogy nekem biztos hogy csak nagy koromban jön meg az eszem.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,88
Móricka
Tanárnő: Na, Móricka itt van a térkép. Mutasd meg rajta Amerikát!
Móricka: Tessék, itt van!
Tanárnő: Na, osztály, azt tudjátok, ki fedezte fel Amerikát?

Osztály: Móricka!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,18
Móricka
Móricka panaszkodik az anyjának:
- Mama, az iskolában azt mondták nekem, hogy én állandóan hazudok!
- De Móricka, te még nem is jársz iskolába!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,33
Móricka
- Ugyebár ezen a képen is láthatjátok, a New York-i Szabadságszobor egyik kezében könyvet tart, a másikban egy fáklyát.
Ki tudja megmondani nekem, mit jelképez a fáklya? Igen, tessék Móricka!
- Azt, hogy sötétben nem lehet olvasni...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,0
Móricka
Sétálgat Pistike az utcán és meglát egy öregasszonyt a fán.
- Mi van mama, Red Bull?
- Nem, pitbull!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,15
Móricka
Móricka panaszkodik anyukájának, hogy milyen nehéz nevet adott a testvérének.

Azt mondja neki az anyuka:
- Hát, akkor becézheted!

Az asszony el megy levest főzni, s mire visszajön: - Móricka, és kishúga játszik, de nem akárhogy:
- Móricka kezében egy alkoholos filc, s hatalmas nagy C betűket rajzol kishúgára.

Erre az anyuka: - Móricka, te mit csinálsz?
- Hát becézem a kishúgom!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,51
Móricka
Pistike! Ebben a dobozban reggel még két szelet csokoládé volt, most pedig csak egy van! Meg tudod ezt magyarázni?
- Igen, apa! Reggel még nagyon sötét volt, és így nem vettem észre a másikat!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,12