Székely
A székely meg a fia mennek az erdőben. A fiú az egyik bokor alatt talál egy régi puskát. Kérdezi az apját:
- Mi vóna ez édesapám?
- Trombita. Az öreg a szájába veszi, és fújni kezdi, de a puska eldurran, és fülig reped a szája. A gyerek kisvártatva megszólal:
- Hát, édesapám hiába vigyorog, én azért egy kicsit megijedtem!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,22
Székely
- Mondja bácsika, miért ilyen soványak ezek a tehenek ezen a dús füvű legelőn? - kérdezi az állatokat legeltető székelytől az arra járó turista.
- Hát bizony fiam, komoly oka van annak - feleli az öreg.
- Mi lenne az?
- Tudja, amióta eladtam mellőlük a bikát, csak nefelejcset esznek.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,38
Székely
- Az öreg székely, meg a komája vágja a fát az erdőn és nagyon hideg van. Az öreg fején nincs sapka.
- Ármin bátyám, hát hol van az a füles sapkája?
- Mióta az a balesetem vót, azóta nem hordom.
- De, hát milyen balesete vót magának?
- Mögkínátak egy pálinkával, oszt nem hallottam mög.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,61
Székely
Székely és a felesége egy szekéren utaznak.
Egyszer csak nagy vihar támad. Tőlük 80 méterre lecsap a villám. Azt mondja a székely:
- Na-na.
Megint lecsap a villám tőlük 30 méterre. Újra megszólal a székely:
- Na-na!
Lecsap a villám ismét, agyoncsapja az asszonyt.
Mondja a székely:
- Na, azért!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,17
Székely
Egy magyar, egy román és egy székely atyafi együtt utaznak a vonaton egy bombázóval. A csajszi szellent egy dörgedelmeset, majd feszült csend.
helyzetet kezelendő a magyar feláll, megigazítja nyakkendőjét és emésztési panaszaira hivatkozva elnézést kér az incidensért.
Néhány perc múlva a bombázó újabb eget rengetőt szellent, a román felugrik, gyomorpanaszaira hivatkozva elnézést kér és elégedett arccal visszaül.
Közben a vonat megáll, a székely atyafi le kell szálljon, szedelőzködik, kimegy, de a kupé ajtóból visszaszól:
- No, ha a fehérnép még egyszer szellentene, hát akkor én voltam.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,32
Székely
Az öreg székelynek 200 litert tejelő Riska tehene van, csodájára is jár az
ország-világ. Kimegy a bácsihoz a riporter is érdeklődni:
- Bácsika! Hogy lehetséges, hogy az ön tehene ilyen sok tejet ad?
- Áááá, semmiség az egész, minden a kedvességen múlik.
- ???
- Minden reggel kimegyek az istállóba és megkérdem a Riskát, hogy mi lesz ma vacsorára?

"Tej vagy marhasült?"
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,49
Székely
A székely legény esküvő utáni napon így szól a feleségéhez:
- Asszony! Ha én hazajövök a munkából és féloldalt áll a kalapom, akkor te mész a szobába, húzod fel a szoknyádat és szétteszed a lábad.
Mire az asszony:
- Jól van. De ne adja az Isten, hogy ha te hazajössz a munkából és nekem csípőn van a kezem, akkor neked ne álljon félre a a kalapod!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,73
Székely
A négernek, a székelynek és a románnak egyszerre születik gyereke. Mindhárman várnak a szülőszoba ajtaja előtt, hogy végre megláthassák a gyereküket. Egyszer csak kilép a szobából a nővérke:
- Uraim, gratulálok, mindhármuk gyereke egészséges. Csak egy baj van, összekevertük őket. Kérem fáradjanak be, és válasszák ki a sajátjukat. Erre a székely egyből berohan, és felkapja a néger gyerekét. Mire az:
- Székely! Nem látod, hogy az az én gyerekem? Teljesen olyan mint én, a bőre színén is látszik. Mire a székely:
- Lehet hogy a tied, de amíg ki nem derül melyik a románé, addig ez nálam marad!!!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,56
Székely
A székely gazda magához hívja az unokáját:
- Itt ez a flaska, eredj kisfiam, hozz bort a kocsmából!
- Na, de nagyapa, pénz nélkül?
- Pénzből a bolond is tud hozni! Na menj!
El is bandukol a gyerek, 20 perc múlva visszajön. Nyújtja a nagyapjának az üres flaskát. Azt mondja erre az öreg:
- Ej, ki látott már olyat, hogy az ember üres flaskából bort igyék?
- Hát teliből inni a bolond is tud!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,18
Székely
Az öreg székely meg a fia az érett gyümölcsöket szedik össze a kertben.
A fiú megkérdezi:
- Mi lesz ebből a sok gyümölcsből édesapám?
- Hát, ha anyád meggyógyul lekvár, ha nem, akkor pálinka.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,49