Székely
Egy székely család fát szállít egy szekéren. Felborul a kocsi és maga alá temet mindenkit a fa. Kis idő múlva kimászik az apa és rágyújt. 5 perc múlva előmászik a gyerek is és szintén rágyújt. 10 perc múlva megszólal a gyerek:
- Idesapám, anyámat nem szedjük ki a fa alól?
Mire az öreg:
- Minek? Úgyse dohányzik...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,22
Székely
Székely bácsi sakkozik a lovával. Ezt látva átszól a szomszéd: - A csudába, magának ilyen okos lova van?
Mire a székely gúnyosan: - Ez okos? 4:2-re vezetek!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,12
Székely
A székely gazda magához hívja az unokáját:
- Itt ez a flaska, eredj, kisfiam, hozz a kocsmából bort!
- Na de, nagyapám, pénz nélkül?
- Pénzből a bolond is tud hozni! Na menj!
El is bandukol a gyerek, kis idő múlva visszajön. Nyújtja a nagyapjának az üres flaskát. Azt mondja az öreg:
- Ejj, ki látott már olyat, hogy az ember üres flaskából bort igyék?
- Hát teliből inni a bolond is tud!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,43
Székely
Az öreg székely meg a fia ülnek a szekéren.Egyszer csak elhaladnak egy feszület mellett.
Így szól az öreg székely:
- No! Látod fiam? Ő az, aki a mindennapi kenyerünket adja.
Mire a fiú:
- Mié? Pék a csávó?
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 2,19
Székely
Egy székely bácsi összeveszik az asszonnyal. Dühösen kirohan a házból és becsapja az ajtót. 3 év múlva visszamegy. Kérdi tőle az asszony:
- Hol voltál eddig?
Mire a székely:
- Kinn!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,24
Székely
Három mérnök egy bizottság előtt érvel egy híd megépítésének az esetleges megnyeréséhez.
A japán mérnök:
- Mi megkezdjük a híd építését a folyó mindkét oldalán egyszerre s középen a találkozást a GPS segítségével hajtjuk végre, maximum 1 cm eltéréssel.
Az amerikai mérnök:
- Mi is a folyó mindkét oldalán fogunk neki a híd építésének s középen a találkozást lézer segítségével hajtjuk végre, 2 mm eltéréssel.
A székely mérnök:
- Mi is a hidat a folyó mindkét oldalán kezdjük megépíteni.
- És középen hogy találkoznak?- kérdik tőle.
- Hát, ha találkozunk jó, ha nem akkor lesz két hídjuk.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,6
Székely
Egy városi fickó sétál az egyik faluban, és a pályaudvart keresi. Meglát egy székelyt, odamegy és érdeklődik, hogy hány percre van a pályaudvar.
- Hát, ha itt megy az úton egyenesen, akkor 30 perc, de ha kerül egyet és a mező felé megy, akkor csak 15 perc.
- Hogyhogy a kerülőúton gyorsabb?
- Hát, mert ott ki van engedve a bika.:)
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,5
Székely
Az öreg székelyt választás előtt megszólítják:
- Bátyám, maga hova tartozik?
- Ha olyan kíváncsi kend, megmondhatom: a takarékba, az adóba, a Klein zsidónak és a szabónak.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,80
Székely
Áll a székely a bíróság előtt emberölés vádjával, kérdi tőle a bíró:
- Na Áron, hogy is volt az az eset?
- Tekintetes bíró úr! Há' úgy vót, hogy eszem a banánt bicskáva. Eldobom a héját. Gyün a román. Elcsúszik a héján, oszt zsupsz bele, pont a bicskámba! Oszt még hatszó'!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,46
Székely
- Miről lehet megismerni a székely ember a budapesti vidámparkban?

- Bicskával eszi a vattacukrot.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,17