Móricka
Suliban:
- Gyerekek, mi a bizonyíték arra, hogy a sivatag helyén valaha tenger volt?
Móricka:
- Az, hogy az arabok még ma is fürdőköpenyben járnak.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,3
Móricka
Az iskolában a következőt kérdezi a tanárnő:
- Mondjatok nekem gyerekek 4 Északi-sarki állatot!
Móricka majdnem kiesik a padból, úgy jelentkezik.
- Na, Móricka?
- Egy fóka és három jegesmedve.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,18
Móricka
- Pistike, mondj egy téli gyümölcsöt!
- Síparadicsom.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4
Móricka
Történelem órán:
- Móricka, miért van a bal füledben vatta? Talán beteg vagy?
- Nem tanárnő, csak próbálom megoldani, hogy ami az egyik fülemen bemegy, a másikon nehogy kijöjjön.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,38
Móricka
A tanár a föld gömb alakját akarja érzékeltetni a diákokkal...
- Móricka! Ha én itt a tanterem közepén elkezdek ásni, és ások, ások, hova jutok?
- A diliházba.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,48
Móricka
Egy matematikatanár meg akarja viccelni az osztályát, így feltesz egy kérdést:
- Na, gyerekek, ha ez a terem 7 méter hosszú és 5 méter széles a fal színe kék, csíkos nadrág van rajtam és most fél 12 van, akkor hány éves vagyok én?
A gyerekek döbbent csendben ülnek, majd egy kis idő múlva Móricka jelentkezik:
- A tanár úr 40 éves.
A tanár meglepődik.
- Tényleg annyi vagyok, ezt meg hogy találtad ki?

- Hát - mondja Móricka - van egy 20 éves bátyám, és ő csak félhülye.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,3
Móricka
Pistike levelet ír a Jézuskának:
Kedves Jézuska, én egész évben jó voltam és mindig megcsináltam a leckémet, küldj nekem……
Felnéz a falon levő Mária képre és elszégyelli magát. Ír egy másik levelet:
Kedves Jézuska, én egész évben jó voltam, de sokszor nem csináltam meg a leckémet….
Újból felnéz, majd új levél:
Kedves Jézuska, én nem voltam nagyon jó, és a leckéimet sem készítettem el……

Felnéz, leveszi a Mária képet, bezárja a szekrénybe, és írja az új levelet.
Jézus! Anyád túsz! Követelésem a következő…
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,24
Móricka
Móricka sir a lépcsőnél, odamegy hozzá egy tanár és megkérdezi tőle.
- Miért sírsz, Móricka?
- Mert a fizika tanárunk leesett a lépcsőn.
- És ez téged ennyire meghatott?-kérdezi a tanár.

- Nem. Azért sírok, mert mindenki látta, amikor leesett, csak én maradtam le róla.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,40
Móricka
Hazafelé úton Pistike könyörög az anyjának egy pöttyös labdáért. Az anyja nem akar pénzt költeni, de azt ígéri a gyerekeknek, hogy ha hazaérnek, azt játszanak, amit akar. Pistike otthon azt kéri, hogy játszanak papás-mamást.
A mama belegyezik, mire Pistike így szól:
- Öltözz asszony! Indulunk és veszünk a gyereknek egy pöttyös labdát!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,48
Móricka
Pistike 2 lapát kutyaszarból kupacot épít a ház előtt. A postás rászól:
- Mit csinálsz Pistike?
- Postást.
Másnap, harmadnap ugyanez történik, a postás megunja és szól a rendőrnek, hogy szedje már rendbe Pistikét. A rendőr el is megy és próbára teszi Pistikét:
- Na, mit építesz Pistike?
- Postást.
- Nem véletlenül rendőrt?
- Ááá! Ennyiből?:)
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,43