Székely
Hazaér a székely fiú messzi útról az apjához. Udvaron elkiáltja magát:
- Ídesapám!
Semmi válasz. Bemegy a konyhába, ott is:
- Ídesapám!
Megint semmi. Benyit a fészerbe, látja az apja ott hámozza a krumplit. Odaszól neki felháborodva:
- Hát ídesapám! Hát itt szólogatom miúta, hogy meggyüttem!
Az öreg nyugodtan válaszol:
- Tudom fiam, bólogattam!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,13
Székely
Egy öreg székely bácsi utazik a vonaton. Jön a kalauz, nézi a jegyet.
- Uram, az ön jegye nem ide szól.
- Hogy-hogy?
- Ez a vonat gyors, a jegye pedig személyvonatra érvényes.
- Na és mi a különbség?
- Az, hogy ez gyorsabban megy.
- Tőlem aztán hajthatják lassabban! Én ráérek.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,0
Székely
Egy román ember egy székelynek:
- Figyu, van pálinkám! 38 fokos!
Mire a székely:
- Lázad van öreg, nem pálinkád!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,55
Székely
Az öreg székely megy szekérrel a göröngyös úton. Arra bringázik egy formás, fiatal menyecske.
Nagyon hepe-hupás az út, hát a menyecske felborul, és kilátszik mindene. Amint melléér a székely, így szól:
- Látja bácsikám, hogy milyen pechem van?!
Erre az öreg:
- Láttam amit láttam, de ezt nálunk máshogy híjják.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,1
Székely
Az öreg székely elmegy az orvoshoz.
A doki meghallgatja a tüdejét, s így szól hozzá:
- Kérem, sóhajtson nagyokat!
- Ej, haj...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,56
Székely
Két székely felmegy Pestre ügyes-bajos dolgaikat intézni, úgy adódik, hogy lekésik a hazafelé tartó vonatot.
- Bátyám, ha már így alakult vegyünk ki egy szobát, menjünk el színházba, érezzük jól magunkat. Úgy is tesznek, kiveszik a szobát, beesznek, beisznak irány a színház. Elkésnek, így középen kapnak helyet, beoldalaznak, huszonöt ember feláll, elkezdődik. Jó tíz perc elteltével szól az öreg:
- Fiam, szarnom kell!
- Menj ki bátyám!
Benyit az öreg székely az első ajtón amit meglát, sötét üres szoba, bemegy a következőbe szintén, már kezdi feladni, ám a harmadikban fény, asztal rajta egy váza - gondol egyet, beleszarik a vázába. Visszamegy.
- Na mi volt fiam?
- Hát bejött az őrgróf és a cseléd, az őrgróf elővette hatlövetűjét, lelőtte a cselédet és kihúzta a hajánál fogva, bejött az őrgrófné, lelőtte azt is és kihúzta a hajánál fogva,
aztán jöttél te, beleszartál a vázába, és most várjuk, hogy mi lesz!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,6
Székely
Két székely horgászik a tóparton. Egyszer csak az egyik fog egy szép nagy pontyot. Szó nélkül elteszi a haltartóba, újra bedob, leül a bot mögé, aztán megszólal:
- Na, megvan a második.
Erre a másik székely csodálkozva kérdezi:
- Na ne, mikor fogta az elsőt?

- Úgy 3 éve...
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,92
Székely
Székely paraszt bácsi megkapja élete első golf felszerelését, és elhatározza, hogy ki is próbálja.
- Tudja, én még sosem golfoztam. - mondja az edzőnek. Mit kell csinálnom?
- Bácsikám, a labdát úgy kell megütnie, hogy afelé a zászló felé menjen.
Az öreg felméri a távolságot, majd beleüt egy hatalmasat a golflabdába. Az végigrepül a pálya felett és a lyuk előtt 10 centivel ér földet.
- És most mit kell csinálnom?
- Bele kell ütni a lyukba - mondja az elképedt edző.
- Hát ezt előbb is mondhatta volna!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,6
Székely
Az öreg székely részegen megy haza és beleesik a kútba. Kirohan hozzá az egész család, leengedik a kötelet és elkezdik felhúzni. Mikor kibukkan a feje a kútból, elkezd rettentően nevetni. Erre az asszony:
- Ember, te meg mit röhögsz, hisz épp hogy csak megmentettük az életed!
- Azon röhögök, hogyha elengedném a kötelet, hogy seggre esnétek!
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 3,59
Székely
Édesapám mi az ott a kezében?
- Termosz.
- És az mire való?
- A meleget melegen tartja a hideget hidegen.
- És mi van benne?
- Két gombóc fagyi és egy kicsi tyúkhús leves.
Értékeld a viccet:
Eddigi értékelés: 4,36